درباره وبلاگ


"هر عملی که شما را به این دنیا وابسته می کند رها کنید و اعمال پیوند دهنده آخرت را پیشه کنید" سردار شهید حاج منصور خادم صادق - شهادت : 1/8/1372 - محل شهادت : دلیجان در حین انجام ماموریت - مسئولیت : فرمانده محور لشکر 19 فجر فارس :::::::::::::::::::::::::: امروز گرچه از قافله شهدا جا مانده ایم اما یه چیز آدمو دلگرم می کنه و اون حرفیست که چند سال پیش مقام معظم رهبری فرمودند که : امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا،کمتر از خود شهادت نیست . سن و سالی نداریم . وقتی پا به این دنیا گذاشتیم تازه 8 سال دفاع مقدس تموم شده بود. نه چیزی از جنگ دیدیم نه حضوری داشتیم ... ولی آنچه که شنیده ایم و دیده ایم و برایمان مشهود است، فضای جبهه و جنگ یه فضای خیلی آسمونی بوده .... یعنی هرکسی به هر نحوی تونسته دل از زمین و اهلش بکنه ... میگن تو جبهه خیلی صفا و معنویت بوده ... میگن شب های عملیات یه حال و هوای دیگه ای داشتن ... میگن رزمنده ها نماز شب و زیارت عاشوراشون ترک نمی شده ... میگن ...... راستش خیلی چیزا برامون گفتن .... ولی جز حسرت چیزی در دل نمانده که ای کاش ما هم اونجا بودیم ... حالا که نبودیم ... پس چه کار کنیم ؟؟.... بشینیم و نگاه کنیم و حسرت بخوریم ؟؟؟؟..... پس راه شهدا چی میشه ؟؟؟؟ کی باید راهشون رو ادامه بده ؟؟؟؟ حسرت که دردی رو دوا نمی کنه ... همش ذکر زبونمون شده " بعد از شهدا ما چه کردیم " یا " شهدا شرمنده ایم ... " خب پاشو ... چرا نشستی ؟؟؟بجای شرمنده بودن پاشو یه قدمی بردار .... داری به چی فکر می کنی ؟؟..... راه روشنه ... یا علی بگو حرکت کن ... اگه دیر کنی بیشتر از قافله عقب می مونی ها ... منتظر چی هستی .... شهدا امروز چشمشون به منو شماست .... ببین چی از ما خواستند و ما گوش نکردیم .... هنوز هم دیر نشده .... فکر نکنی اونا رفتن ... شهید زنده هست ... ازشون کمک بخواه ... از چی ناراحتی ؟؟ از این که تو جبهه نبودی ؟؟ بابا الان تو جبهه ای ... تو جنگی .... حواست هست ؟؟؟ اطرافت رو نگاه کن .... از ما گفتن بود ... حالا خود دانی .... دستت رو بذار تو دست شهدا ... پاشو ...
RSS Feed
۱۱ فروردین ۱۳۸٩ :: ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده :

مهندس سعید قاسمی گفت: باید از دشمن تاکتیک و تکنیک را خوب یاد گرفت. آنها خواب ندارند. 20 سال مستمر عماد مغنیه را تعقیب می کنند و بعد از شهادت حاج رضوان می گویند امروز موساد خواب راحتی می کند، یعنی در این مدت خواب نداشتند. این چیزی است که ما نداریم. اما با قاطعیت می گویم اگر این بار رفتید خوابیدید دیگر صبر نمی کنند چون همه چیز را آماده کرده اند دور ایران را هم گرفته اند.

 مهندس سعید قاسمی در جمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر گفت: در این برهه 8 ماهه جای خواص و عوام با هم عوض شد. روزهایی که به معنای واقعی کلمه یک نبرد بود.

وی گفت: در این حوادث تجربه های بزرگی برای نسل شما به دست آمد. شما که آرزو می کردید در دوران جنگ باشید ایامی را دیدید که بسیار شبیه آن دوران بود. این دوران حتی برای امثال ما هم سخت بود چون دشمن موفق شد با سرمایه گذاری که در دانشگاه ما، صدا و سیما و .. کرده بود، میوه اش را برداشت. چون مخالفم که همه این واقعه از بیرون به وجود آمد. اگر بسترش توسط خودی ها فراهم نشده بود، این غائله 8 ماه طول نمی کشید.

قاسمی ادامه داد: عده ای نان و نمک نظام را خوردند و مقابل نظام هم ایستادند. از سوی دیگر هم بسیاری از بچه های ما آسیب دیدند چون دامنه این جنگ به خانه های ما هم کشیده شده بود. یعنی اثر غبار فتنه عده زیادی از بچه های این نظام دچار تردید شدند. بچه های ما پس از این همه درس خواندن نه از مبانی اعتقادی می دانند نه از وقایع این 30 سال. ولی ناگهان به او می گویند می توانی رای دهی. بچه با یک ظرف خالی مقابل کوران بحران های سیاسی که هر یک عقبه ای دارند قرار می گیرد و در این شلوغی باید تصمیم بگیرد. معلوم است که این اتفاق می افتد.

وی تصریح کرد: البته این اتفاقات بد هم نبود. چون ما اگر دشمن را به عیان نبینیم، عادت کرده ایم بخوابیم، پس آرزو می کنم صورت ظاهر این فتنه نخوابد چون در این صورت نمی خوابیم. آن ها در هر صورت نمی خوابند.این استاد دانشگاه گفت: باید از دشمن تاکتیک و تکنیک را خوب یاد گرفت. آنها خواب ندارند. 20 سال مستمر عماد مغنیه را تعقیب می کنند و وقتی بعد از شهادت حاج رضوان می گوید امروز موساد خواب راحتی می کند، یعنی در این مدت خواب نداشتند. این چیزی است که ما نداریم. اما با قاطعیت می گویم اگر این بار رفتید خوابیدید دیگر صبر نمی کنند چون همه چیز را آماده کرده اند دور ایران را هم گرفته اند.

قاسمی گفت: این فتنه به رغم تلفاتی که داشت برکات زیادی برای ما فراهم کرد. مردم دوباره به میدان آمدند، چون دیدند وقتی پرچم را دست عده ای می دهند و پی کار خود می روند کارها چندان به سامان نمی ماند پس باید خود در میدان بمانند.وی به برخی انتقادها به رهبری اشاره کرد و گفت: عده ای می گویند حیف شد رهبری خود را خرج رییس جمهور کرد. من می گویم کسی جلوی رهبری نایستاده بود که خود را فدای او کند، همه پشت او سنگر گرفته بودند.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : تحلیلی / سیاسی
۱٠ فروردین ۱۳۸٩ :: ٩:٢٠ ‎ب.ظ ::  نويسنده :

بصیرت به معنای روشن‌بینی و روشن‌دلی است. «بصر» چشم ظاهری است و «بصیرت» چشمِ دل. جهت‌بخش زندگی، دومی است و بصر بی‌بصیرت، کوری است. کفار و دنیاپرستان این چنینند: «یَعّمَلونَ ظاهِراً مِن الحَیوهِ الدنیا و هُم عن الاخِرَهِ هُم غافِلونَ ؛ آن‌ها تنها ظاهری از زندگی دنیا را می‌بینند و از آخرت غافلند!»
اینان چشم دارند اما نابینایند، چون بصیرت ندارند. از دیدگاه قرآن، این بی‌بصیرتان از چهارپایان نیز گمراه‌ترند؛ چرا که چهارپایان استعدادها و امکانات انسان را ندارند ولی این کوردلان «چندین چراغ دارند و بیراهه می‌روند»! «لَهُم قُلوبٌ لایِفقَهونَ بِها و لَهُم اعْیُنٌ لایُبصِرونَ بِها و لَهُم اذانٌ لایَسْمَعونَ بِها؛ اُولئکَ کالانعامِ بَل هُم اَضَلُّ اولئکَ هُمُ الْغافِلونَ؛  آن‌ها دل‌هایی دارند که با آن نمی‌اندیشند، چشمانی دارند که با آن نمی‌بینند، گوش‌هایی دارند که با آن نمی‌شنوند، آن‌ها هم‌چون چهارپایانند بلکه گمراه‌تر؛ اینان همانا غافلانند.»
برای بی‌بصیرت‌ها، در زندگی تنها لذت مطرح است و بس؛ ارزش‌ها و فضایل و کمالات برایشان واژه‌هایی بی‌معناست و به تعبیر زیبای امیر سخن امام علی علیه‌السلام «کالبَهِیمَهِ المَرْبوطَه هَمُّها عَلَّفُها ؛ همانند حیوانات پرواری که تنها به علف می‌اندیشند و بس!»
اما صاحبان بصیرت با چشم دل، راه زندگی پاکیزه (حیات طیبه) را می‌یابند؛ برای آن‌ها تنها حق مطرح است و بس! جلوه‌های زیبای زندگی دنیا آن‌ها را نمی‌فریبند، آنان دنیا را مسلخ ارزش‌ها قرار نمی‌دهند، آنان آخِر بینند نه آخوربین!
باز به تعبیر امام علی علیه‌السلام: «اِنّ اولیاءَ اللهِ هُمُ الَّذینَ نَظَرَُوا الی باطِن الدُنیا اِذا نَظَرَ النّاسُ اِلی ظاهِرِها، و اشْتَغَلوا باَجِلِها اِذا اشْتَغَلَ النّاسُ بعاجِلِها... ؛ دوستان خدا کسانی هستند که به باطن دنیا می‌نگرند، زمانی که مردم به ظاهر آن نگاه می‌کنند و به آینده آن مشغولند، آنگاه که مردم به امروز آن سرگرمند».ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : تحلیلی / توصیه ها / بصیرت
 
 
نویسندگان
پیوندها
آخرین مطالب