درباره وبلاگ


"هر عملی که شما را به این دنیا وابسته می کند رها کنید و اعمال پیوند دهنده آخرت را پیشه کنید" سردار شهید حاج منصور خادم صادق - شهادت : 1/8/1372 - محل شهادت : دلیجان در حین انجام ماموریت - مسئولیت : فرمانده محور لشکر 19 فجر فارس :::::::::::::::::::::::::: امروز گرچه از قافله شهدا جا مانده ایم اما یه چیز آدمو دلگرم می کنه و اون حرفیست که چند سال پیش مقام معظم رهبری فرمودند که : امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا،کمتر از خود شهادت نیست . سن و سالی نداریم . وقتی پا به این دنیا گذاشتیم تازه 8 سال دفاع مقدس تموم شده بود. نه چیزی از جنگ دیدیم نه حضوری داشتیم ... ولی آنچه که شنیده ایم و دیده ایم و برایمان مشهود است، فضای جبهه و جنگ یه فضای خیلی آسمونی بوده .... یعنی هرکسی به هر نحوی تونسته دل از زمین و اهلش بکنه ... میگن تو جبهه خیلی صفا و معنویت بوده ... میگن شب های عملیات یه حال و هوای دیگه ای داشتن ... میگن رزمنده ها نماز شب و زیارت عاشوراشون ترک نمی شده ... میگن ...... راستش خیلی چیزا برامون گفتن .... ولی جز حسرت چیزی در دل نمانده که ای کاش ما هم اونجا بودیم ... حالا که نبودیم ... پس چه کار کنیم ؟؟.... بشینیم و نگاه کنیم و حسرت بخوریم ؟؟؟؟..... پس راه شهدا چی میشه ؟؟؟؟ کی باید راهشون رو ادامه بده ؟؟؟؟ حسرت که دردی رو دوا نمی کنه ... همش ذکر زبونمون شده " بعد از شهدا ما چه کردیم " یا " شهدا شرمنده ایم ... " خب پاشو ... چرا نشستی ؟؟؟بجای شرمنده بودن پاشو یه قدمی بردار .... داری به چی فکر می کنی ؟؟..... راه روشنه ... یا علی بگو حرکت کن ... اگه دیر کنی بیشتر از قافله عقب می مونی ها ... منتظر چی هستی .... شهدا امروز چشمشون به منو شماست .... ببین چی از ما خواستند و ما گوش نکردیم .... هنوز هم دیر نشده .... فکر نکنی اونا رفتن ... شهید زنده هست ... ازشون کمک بخواه ... از چی ناراحتی ؟؟ از این که تو جبهه نبودی ؟؟ بابا الان تو جبهه ای ... تو جنگی .... حواست هست ؟؟؟ اطرافت رو نگاه کن .... از ما گفتن بود ... حالا خود دانی .... دستت رو بذار تو دست شهدا ... پاشو ...
RSS Feed
۳٠ آذر ۱۳۸٩ :: ۳:٥٤ ‎ب.ظ ::  نويسنده :

معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی جوانان برکنار شد.
 دکتر محمود احمدی نژاد در نشست امروز هیأت دولت در پی انتقاد مهرداد بذرپاش از برخی دخالت های اسفندیار رحیم مشایی در امور سازمان ملی جوانان، دستور به برکناری وی داده است.

حاج منصور ارضی در اعتراض به برکناری مهرداد بذرپاش از ریاست سازمان ملی جوانان گفت: عده ای در دفتر رئیس جمهور به دنبال حذف نیروهای حزب اللهی و کارآمد از دولت هستند.

به گزارش خبرنگار جهان حاج منصور ارضی صبح امروز در مراسم قرائت زیارت عاشورا در حسینیه صنف لباس فروشان تأکید کرد: متأسفانه عده‌ای همانند زمان خاتمی قصد به انزوا کشاندن نیروهای خوب و کارآمد را دارند و این زنگ خطری است که با عزل‌های اخیر به صدا در آمده است.

این مداح اهل بیت (ع) یکی از دلایل عزل بذرپاش را حضور وی در مراسم های روضه مسجد ارک در محرم و ماه رمضان عنوان کرد و افزود: بدانید که بچه های حزب اللهی و بیش از همه رهبر معظم انقلاب از اینگونه رفتارها اذیت می شوند.

وی با تأکید بر اینکه اکثر وزیران ما آدم‌های خوب و فعالی هستند تصریح کرد: متاسفانه آن فرد خاص در دفتر رئیس جمهور دارد مثل زمان خاتمی تمام نیروهای مخلص را طرد می کند.

حاج منصور ارضی همچنین افزود: اگر بخواهند معاون وزیری را بردارند باید به وزیر اطلاع دهند. ولی اینگونه عمل نمی کنند و به نظر می آید آقای رئیس جمهور به آن آقای خاص در دفتر رئیس جمهور بیش از حد وابسته است، که اینگونه عمل می کند.

این مداح اهل بیت (ع) در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تأیید اصل هدفمندکردن یارانه ها و لزوم کمک به دولت در اجرای این طرح خاطر نشان کرد: برای یک عده ای که دارای درآمد کم و یا کاسب جزء و راننده هستند، شرایط سخت شده است؛ که باید دعا کنیم برای آنان شرایط سهل شود و طرح به خوبی اجرا شود.

وی در پایان با اشاره به دعای امام زمان (عج) در مقابله با معاندان و کافران گفت: امروز عده ای می گویند برخورد با معاندان و براندازان نظام اسلامی به مصلحت نیست؛ که مخالف مشی امام زمان (عج) در زمان ظهور است و ایشان فقط به تکلیف عمل می کند.

چندی پیش هم دو تن از وزرای خوب دولت یعنی محسنی اژه ای و صفار هرندی وزرای سابق اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی بخاطر انتقاد به اسفندیار رحیم مشایی در جلسه هیئت دولت از کابینه کنار گذاشته شدند.بعید نیست علت کنار گذاشتن متکی هم بی ربط به این موضوع باشد.

اخیرا هم  مشایی در تاجیکستان رفته و گفته من ثابت می کنم پیغمبر ایرانی است.
اما محمود احمدی‎نژاد برای چندمین بار طی روزهای اخیر به دفاع از مواضع اسفندیار رحیم مشایی پرداخت و سخنان وی را حرف دولت عنوان کرد.

وی اظهار کرد: ما همه باید کمک کنیم که نظرات موافق و مخالف گفته شود و هرکس فکر و اندیشه‌ای دارد آن را بیان کند، نظریات مطرح شود و دیگران نیز اگر مخالف هستند، نظرات خود را مطرح کنند. نباید فضا را صفر و صد کنیم و نباید وقتی کسی اظهارنظر کرد عده‌ای بیایند با خط‌کشی به گونه‌ای رفتار کنند که گویی دعوا وجود دارد. این خوب نیست. در نظام جمهوری اسلامی ایران افراد باید نظرات خود را بگویند. نظرات مخالف گفته شود.

وی افزود: یک حساسیت روی آقای مشایی ایجاد کردند که این حساسیت عادی نیست. غیرعادی است. هر مطلبی که گفته می‌شود قسمتی از این مطلب را می‌زنند و روی آن مطلب شروع به تبلیغات می‌کنند و هرچه آقای مشایی در آن مورد توضیح می‌دهد می‌گویند قبول نداریم.

وی ادامه داد: این روش‌ها درست نیست. ملت ما جزو آزاده‌ترین ملت‌های دنیاست. آقای مشایی رییس دفتر رییس‌جمهور است و من به ایشان اعتماد کامل دارم. ایشان مومن به اصول جمهوری اسلامی ایران و اندیشه‌های انقلاب هستند. مومن به خط ولایت و انسانی پاک هستند. ایشان نظر می‌دهند، دیگران نیز نظرات‌شان را مطرح کنند. دعوایی نیست. اگر نظرات ایشان را قبول ندارید عالمانه نقد کنید. نباید فضا را صفر و صد کنید یا کفر و ایمان کنید. ممکن است کسی اندیشه‌ای داشته باشد، نظری داشته باشد و عده‌ای آن را قبول نداشته باشند. باید در فضایی عالمانه نقد صورت بگیرد. حقیقت این است که ایران کانون اسلام ناب است و ایران بالاترین نقش را در ترویج اسلام ناب داشته باشد. نقش ایران یگانه است و این به معنی ملی‌گرایی نیست، بلکه این سخنان به معنی شکر کردن خدا و تذکر به مسوولیت‌هاست. وقتی که ما از ملت ایران تعریف می‌کنیم این بیانگر این است که ملت ایران مسوولیت زیادی دارد.

آیت الله یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم اخیرا در مصاحبه ای فرمودند: ما اصلا آقای مشایی را قبول نداریم که درخواست ملاقات بکند و در این جهت آقای احمدی‌نژاد درخواست کرده‌اند که بگذارید آقای مشایی بیاید و حرف‎هایش را شما بشنوید و آقای جنتی همان‎جا گفت: یعنی به ما تهمت ملاقات با فلانی بخورد؟ آقای مشایی این‎قدر پیش ما مردود است که حاضر نیستیم با وی ملاقات کنیم و در این جهت، خودش برای ملاقات درخواستی نداشته. معلوم است که خود وی نیز می‌فهمد؛ بالاخره یک آدمی است که خود را رییس و همه کاره دفتر احمدی‌نژاد می‌داند. البته مشایی آدمی است که از پول و موقعیت استفاده می‌کند و بر این تصور است که با این کارها می‌تواند رییس‌جمهوری آینده شود؛ بنده همین‎جا به شما می‌گویم، در آینده اگر آقای مشایی به‎عنوان رییس‌جمهوری مطرح شود، اولین تشکلی که رسما و صریحا مخالفت خواهد کرد، جامعه مدرسین است و اگر بنده در قید حیات باشم، قطعا با این موضوع مخالفت خواهم کرد و به هر قیمتی که باشد موافقت نخواهیم کرد که آقای مشایی رییس‌جمهوری مملکت شود، ولی در حال حاضر ایشان در خیلی استان‌ها کارهایی را شروع کرده و با پول بی‌حساب مردم که خیلی‌ها از آن اطلاع دارند و در جریان هستند، درصدد رییس‌جمهوری شدن استموضوع مطلب : سیاسی / تحلیلی / بصیرت
٢٤ آذر ۱۳۸٩ :: ۱:۳٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده :

در روایت است از اصحاب امام رضا «ع» هرگاه محرم فرا می رسید تا دو ماه خنده بر صورت مبارک ایشان دیده نمی شد.

این هم مسئولین کشور امام رضا در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در روز ۶ محرم ١٣٨٩.موضوع مطلب : سیاسی / بصیرت
٢٠ آذر ۱۳۸٩ :: ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ ::  نويسنده :

در جریان مذاکرات هسته‌ای میان ایران و غرب در طی هشت سال گذشته، از مذاکرات سعدآباد گرفته تا بروکسل، ژنو، تهران و نهایتاً مذاکرات "سری ژنو 1و2"، مذاکرات ژنو 3 پیروزمندانه ترین مذاکرات بوده است که تیم ایرانی توانست در این مذاکرات، ایده ها و شرایط خود را به گروه 1+5 دیکته کند.

لس آنجلس تایمز: ایران در ژنو ناکارآمدی فشارهای آمریکا را به رخ کشید .

در اولین نگاه، ایران پیروزی در نحوه برگزاری مذاکرات را از آن خود کرد چراکه نشان داد هیچ‌گونه هزینه‌ای برای این گفت‌وگوها پرداخت نخواهد کرد و اکنون گروه 1+5 است که باید بهای مذاکرات با ایران را بپردازد. این در حالی بود که معتبرترین روزنامه سوئیسی و متعاقب آن روزنامه های فرانسوی از تلاش نیم ساعته "ویلیام برنز" شوالیه ساختمان پنج طبقه وزارت امور خارجه امریکا برای دیدار خصوصی با دکتر جلیلی سرپرست تیم ایرانی و در نهایت موافقت نکردن او با این دیدار خبر دادند که نشان‌دهنده توانایی و ابتکار عمل جلیلی در دور سوم از مذاکرات ژنو است.

در دومین نگاه، اقرار امریکایی‌ها به این نکته که ایران اغلب وقت مذاکرات را به عملکرد نادرست و ابهام آفرین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی معطوف کرده و پایبند نبودن غرب به قوانین و مقررات آژانس و همچنین توافقات با ایران را ناشی از عملکرد نامناسب و ابهام آفرین این نهاد ارزیابی می کند، یک پیروزی مهم است که در هیچ‌کدام از مذاکرات قبلی، چنین فضایی برای ایرانی‌ها ایجاد نشده بود.

براساس این گزارش، اقرار دیگر امریکایی‌ها به این نکته که "مذاکرات مختصری در مورد راکتور تحقیقاتی تهران در ژنو3 به‌عمل آمد و طرفین علی‌رغم سرمایه‌گذاری فراوان امریکایی‌ها در ارتباط با پیشنهاد جدید که آن را برای ایران بسیار جذاب قلمداد می‌کردند، به‌صورت محدود در مورد آن صحبت شد"، نشانه دیگری از غلبه منطق هیئت ایرانی بر جریان مذاکرات و در دست گرفتن ابتکار برای هدایت گفت‌وگوها است.

همچنین توافق بر استانبول به‌عنوان مکان نشست بعدی در اواخر ژانویه به‌جای پایتخت یک کشور اروپایی، در حالی که ترکیه یک کشور مسلمان است و در جریان بیانیه تهران نیز به روندی سازنده با ایران وارد شد، برای اولین بار در طی هشت سال گذشته رخ داده است.

اما شاید بزرگ‌ترین پیروزی ایران در این نبرد سنگین دیپلماتیک در این دور از مذاکرات را بتوان وادار کردن غرب به پذیرش مذاکره در مورد مشترکات مورد تائید طرفین دانست. غربی‌ها در ژنو3 فقط با دستور کار شکلی وارد مذاکرات شده بودند که ایران توانست یک موضوع محتوایی مهم را در مورد دستور کار مذاکرات آتی به آنها تحمیل کند.

بر مبنای تعهدی که 1+5 داده بحث درباره حقوق هسته ای ایران به هیچ وجه در دستور کار هیچ مذاکره ای در آینده نخواهد بود. در واقع باید گفت غرب این موضوع را پذیرفته و این دستاورد بزرگ هیئت ایرانی است.

فیلم و فایل صوتی مذاکرات موجود است و در آن کاملاً  مشخص است که توافق نهایی جلسه که توسط خانم اشتون جمع بندی شد این است که دستور کار جلسه بعدی "یافتن نقاط مشترک" و "گفت‌وگو برای همکاری حول نقاط مشترک خواهد بود و این دقیقاً همان چیزی است که ایران، قبل از مذاکرات اعلام کرده بود. اگرچه به‌دلیل ضعف خانم اشتون و اختلافات داخلی، 1+5 ممکن است نتوانند به توافق پایبند بمانند.

ژنو3 علاوه بر اینکه یک پیروزی دیپلماتیک برای ایران بود، یک پیروزی رسانه ای هم محسوب می شود. عملیات رسانه ای انجام شده از جانب ایران در این دور از مذاکرات، یک عملیات بسیار موفق بود که می توان آن را یک نمونه قابل توجه از پیروزی ایران در جنگ نرم به حساب آورد. رسانه های غربی در طول مدت مذاکرات کاملاً  منفعل بودند و در موارد متعدد به بازنشر تولیدات رسانه های ایران پرداختند.

ایران در ژنو 3 موفق شد اولاً  افکار عمومی جهانی را متقاعد کند که 1+5 و تروریست ها در جنایت علیه دانشمندان ایرانی هم دست بوده اند و عملاً  تقسیم کاری میان آژانس، شورای امنیت و تروریست ها وجود دارد، ثانیاً به محاکمه جدی 1+5 در این زمینه پرداخت و ثالثا توانست 1+5 را وادار به عذرخواهی در این مورد کند.

ایران در ژنو 3 شکست خورده و ناکارآمد بودن راهبرد دو مسیره فشار- مذاکره را ثابت کرد و غرب به وضوح دید که فشارها هیچ تاثیری بر ایران نداشته بلکه آن ر ا مصمم‌تر و سرسخت‌تر کرده استادامه مطلب ...

موضوع مطلب : تحلیلی / سیاسی
٦ آذر ۱۳۸٩ :: ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ ::  نويسنده :

حتما دانلود کنید و رسانه باشید.

جهت دانلود بر روی گزینه زیر کلیک کنید ...

.:: دانلود ::.موضوع مطلب : تحلیلی / مقام معظم رهبری / سیاسی / بصیرت
٦ آذر ۱۳۸٩ :: ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده :

"محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری اسلامی ایران چهار سال پیش پس از پایان این بازی‌های آسیایی دوحه قطر در دیدار مسوولان ورزش ایران، خطاب به مسوولان دستگاه ورزش چمهوری اسلامی گفت:«ورزش باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند تا در دوره آینده این مسابقات (بازی‌های آسیایی2010 گوانگ‌ژ‌و) مقام چهارم را به دست آورد.»

وی در این ملاقات کاملا ورزشی در ادامه توصیه‌های خود به مسوولین امر ورزش در کشورتاکید کرد:« کسب رتبه ششم در بازی‌های آسیایی دوحه خوب است، اما رضایت‌مند نیست زیرا ایران این توانایی را دارد که با استفاده از ورزشکاران نقاط دور افتاده و شهرستانها و بانوان به مقام‌های بالاتری دست یابد.» ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : تحلیلی
۱ آذر ۱۳۸٩ :: ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده :

سریال مختارنامه که خوشبختانه به پر بیننده‌ترین سریال تلویزیونی تبدیل شده، دارای پیام‌های سیاسی خوبی است که بعضی‌ها را خیلی نگران می‌کند و ممکن است کسانی که منافعشان به خطر بیفتد این گونه تحلیل کنند که این سریال هم مثل سریال حضرت یوسف(ع) جهت‌دار ساخته شده است! درباره سریال حضرت یوسف(ع) سایت‌های طرفدار فتنه نوشتند که این سریال به حمایت از احمدی‌نژاد ساخته شده؛ زیرا کارهای یوسف به کارهای احمدی‌نژاد شباهت دارد غافل از این‌که این احمدی نژاد است که برخی کارهایش شبیه به حضرت یوسف(ع) است. درباره سریال مختارنامه نیز با این که بیش از 10 سال پیش کلید خورده ممکن است میرباقری را متهم کنند که این سریال را ناظر به فتنه عمیق 88 و نقش آفرینان آن ساخته است. ولی حقیقت این است که وقتی تاریخ به تصویر کشیده می‌شود آدم‌های امروزی نیز در آیینه آن به راحتی قابل رؤیتند.

1. سبزپوشان فریبکار؛
در هنگام پخش فیلم «مختارنامه»، وقتی ابن زیاد لباس سبز پوشید، خود را به‌جای امام حسین(ع) جازد و وارد دارالاماره شد، مردم به یاد سبزپوشانی افتادند که در سال88 با نماد سبز و با عنوان این‌که این نماد اهل بیت(ع) است، می‌خواستند مردم را فریب دهند. سبزپوشان دیروز با نماد سبز می‌خواستند این‌گونه وانمود کنند که خود امام حسین‌اند؛ به همین دلیل از استقبال گسترده مردم کوفه برخوردار شدند و با این نیرنگ بر کوفه تسلط یافتند. سبز پوشان امروز نیز با درس گرفتن از ابن زیاد درصدد بودند این‌گونه وانمود کنند که به دنبال تحقق آرمان‌های امام(ره) و انقلاب‌ هستند و می‌خواهند مکتب گران‌سنگ سبز اهل بیت(ع) را پیاده کنند، ولی مردم راه آن‌ها را بر کاخ ریاست جمهوری بستند و به آن‌ها رأی اعتماد ندادند؛ زیرا فهمیدند که سبزشان سبز اموی است.

2. خواص بی بصیرت و ساکت؛
وقتی چهره‌هایی مثل سلیمان بن صرد خزاعی در برابر نماینده امام حسین(ع) سکوت کردند و مسلم را تنها گذاشتند و عملاً زمینه را برای انشقاق شیعیان در برابر ابن زیاد فراهم کردند وضعیت خواص ساکت عصر ما نیز روشن شد. اگر امثال سلیمان بن صرد سکوت اختیار نکرده بودند ابن زیاد نمی‌توانست به این راحتی بر کوفه مسلط شود. خوشبختانه مردم ما از این سکوت خواص دچار انشقاق نشدند و راه امام خویش را به‌درستی پیمودند و فتنه‌گران را ناکام گذاشتند.

3) لشکر زر، زن و...
ابن زیاد برای شکست مقاومت مسلم و لشکر کوفی از 3 ابزار استفاده کرد: آخوند دنیاطلب و پول پرست مثل شریح قاضی؛ دیگری طلا و جواهرات، و سوم لشکر پر عاطفه زنان. در نتیجه مقاومت در هم شکسته شد و ابن زیاد بر اوضاع تسلط یافت. با نگاه به مواضع سیاسی برخی سیاسیون در فتنه اخیر همان سیاست‌ها در اذهان تداعی می‌شود. پول‌های کلانی که از عربستان، انگلیس و آمریکا برای سران فتنه می‌آمد و میان برخی عوامل آن‌ها توزیع می‌شد و پول‌های کلانی که از بیت المال برداشت شده بود، همه یادآور اجرای همان سیاست است. فراموش نمی‌کنیم که یکی از سران کلیدی فتنه در مشهد در جمع دانشجویان همان عبارت کلیدی ابن زیاد را به کار برد و گفت: زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، اگر دختران دبیرستانی و دانشگاهی وارد عرصه شوند هیچ کس نمی‌تواند جلوی آن‌ها را بگیرد. و به این طریق کد می‌داد که باید لشکر زنان را وارد ساخت. البته ورود این‌گونه زنان از خانواده یکی از آن‌ها، آغازی بر همان حرکت بود که نتیجه نداد. زنان ایرانی نشان دادند که میان آن‌ها با زنان کوفی بسیار فاصله است چنان‌که میان مردانشان نیز فاصله بسیار زیاد است. نقش شریح قاضی در فتنه و از بین بردن هانی و شکست مسلم بی بدیل است؛ زیرا مردم به این لباس اعتماد داشتند و به همین دلیل فریب او را خوردند. در فتنه اخیر نیز دشمن برای مقابله با رهبر عزیز و امام مسلمین، نقش اصلی را به برخی از روحانیونی داد که بتوانند به اندازه یک لشکر برای دشمن کار کنند. چهره‌هایی که سال‌ها امین امام بوده‌ و از دست مبارک امام احکام متعددی را دریافت کرده بودند، می‌توانستند بذر تردید و دودلی را در میان مردم بیفکنند؛ ولی خوشبختانه مردم ما به دلیل داشتن بصیرت، فریب شریح‌های زمان را نخوردند و راه حق را به همراه رهبر خویش به درستی دریافتندموضوع مطلب : تحلیلی / بصیرت
 
 
نویسندگان
پیوندها
آخرین مطالب